Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Letnie koncerty w Willi Decjusza 24.06.2022

Zapraszamy na koncert inaugurujący serię letnich koncertów.
Letnie Lekkie Koncerty Kooperatywy Pianistycznej w Willi Decjusza

W ramach cyklu Villa Artis zapraszamy na Letnie Lekkie Koncerty Kooperatywy Pianistycznej w Willi Decjusza". Jest to projekt Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów i Instytutu Kultury Willa Decjusza proponujący serię muzycznych spotkań́ w Krakowie, obejmujących zarówno klasyczne recitale muzyczne, jak i koncerty o niezobowiązującym charakterze.

W ramach cyklu z publicznością w Willi Decjusza spotkają się pianiści, którzy współpracują ze sobą od wielu lat. Idea „Kooperatywy Pianistycznej" zrodziła się już w 2020 roku wraz z finałem projektu pt.: „Oblicza pianistyki", realizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów, w ramach którego zaprezentowani zostali absolwenci klasy prof. Stefana Wojtasa i zaproszeni goście. Od tego czasu grupa pianistów zorganizowała szereg koncertów online oraz stacjonarnych, znakomicie przyjętych przez publiczność. Największą przychylność odbiorców zyskały różnorodne programy muzyczne, które łączyły elementy klasyki, rozrywki, jazzu, a także znane i nieznane kompozycje oraz premiery utworów autorstwa Ireneusza Boczka czy Marty Mołodyńskiej-Wheeler.

Letnia inicjatywa „Kooperatywy Pianistycznej” to w istocie spotkania muzycznych przyjaciół, co będzie sprzyjało wytworzeniu niepowtarzalnej atmosfery wydarzeń. Wykonawcami utworów będą krakowscy artyści, a gościem jednego z koncertów będzie pianistka mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Miejsce koncertów - Willa Decjusza w Krakowie zapewnia idealne warunki do wysłuchania letnich koncertów w kameralnych pomieszczeniach skracających dystans pomiędzy artystami i publicznością, a jednocześnie w pięknym otoczeniu zabytkowych murów i zieleni parku. Projekt skierowany jest do mieszkających w Krakowie i odwiedzających miasto całych rodzin, zakłada aktywny udział w wydarzeniach, a jego koncepcja muzyczna łączy programy zarówno ambitne jak i przystępne, co wpływa na przybliżanie odbiorcom muzyki i sztuki.

Program koncertów:

26.06 (niedziela), godz. 17.00
Inauguracja cyklu: „Na cztery, sześć i... rękę”, utwory M. Cornicka, P. Scharwenki, F. Schuberta, M. Moszkowskiego, F. Bridge w wykonaniu Moniki Gardoń-Preinl, Ireneusza Boczka, Piotra Różańskiego, Grzegorza Mani.

24.07 (niedziela), godz. 17.00
Pieśni Ludomira Różyckiego w wykonaniu Dominiki Przetockiej (sopran), Dominiki Grzybacz (fortepian).

7.08 (niedziela), godz. 17.00
„Na poważnie i rozrywkowo”, utwory solowe i duetowe M. Molodynskiej-Wheeler w wykonaniu Marty Mołodyńskiej-Wheeler i Anny Dudy.

14.08 (niedziela), godz. 17.00
„Same walce!”, utwory P. Scharwenki, X. Scharwenki, J. Brahmsa, E. von Dohnanyi w wykonaniu Karoliny Gawarzewskiej i Grzegorza Mani.

28.08 (niedziela), godz. 12.00
Romantyzm na finał: utwory J. Brahmsa, J. Zarębskiego, W. Żeleńskiego, A. Dvoraka w wykonaniu Zarębski Piano Duo: Grzegorz Mania, Piotr Różański.


Wstęp wolny

 
Więcej informacji na stronach internetowych:
www.spmk.com.pl
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej