Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Aplikuj! 01.07.2024

Stypendia dla Scenarzystów i Dramatopisarzy
Instytut Kultury Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Literarisches Colloquium Berlin zapraszają polskich i niemieckich scenarzystów i scenarzystki, dramatopisarzy i dramatopisarki do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Willi Decjusza w Krakowie w jednym z trzech terminów: wrzesień, październik lub listopad 2024 roku.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2024 roku o godz. 12.00.

O stypendium mogą ubiegać się autorzy i autorki sztuk teatralnych i radiowych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych z Polski i Niemiec, którzy mogą pochwalić się co najmniej jedną opublikowaną realizacją artystyczną (spektakl teatralny, słuchowisko, film, serial) na podstawie własnego tekstu.

W ramach stypendium oferujemy miesięczny pobyt w zabytkowej oficynie renesansowego pałacu Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowy pokój z łazienką), stypendium w wysokości 3 250 zł brutto oraz pomoc w organizacji pobytu i nawiązywaniu kontaktów branżowych. Mamy również nadzieję, że pobyt w Willi Decjusza, która aktualnie gości twórców w ramach sześciu programów stypendialnych, umożliwi nawiązanie cennych kontaktów międzynarodowych, a towarzystwo artystów z całego świata posłuży jako inspiracja i stworzy okazję do wymiany i współpracy twórczej.

W ramach podsumowania projektu, fragmenty tekstów, które powstaną podczas pobytu stypendialnego w Willi Decjusza, zostaną zaprezentowane w Krakowie w grudniu 2024 roku w formie maratonu mini-inscenizacji.

Osoby zainteresowane pobytem rezydencjalnym w Willi Decjusza prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego online: https://forms.gle/EXqFPuARN7AVb6tMA
i przesłanie w załączniku fragmentu zrealizowanego scenariusza lub sztuki teatralnej w języku polskim, niemieckim lub angielskim.

W pierwszej kolejności będą rozpatrywane aplikacje osób, które w ramach pobytu rezydencjalnego planują pracować nad tekstem, którego tematem będą szeroko rozumiane relacje polsko-niemieckie.
Do formularza można dołączyć także list motywacyjny lub rekomendację.

Rekrutacja trwa do 31 lipca do godziny 12.00.
Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 10 sierpnia.
Projekt przewiduje sześć miesięcznych stypendiów dla trojga twórców i twórczyń z Polski oraz trojga z Niemiec.

W ubiegłym latach na stypendium przebywali: Anna Wakulik, Magda Kupryjanowicz, Lisa Sommerfeld, Dana von Suffrin, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Kai Grehn, Isabella Oliveira Parise Kröger, Mateusz Pacewicz, Marta Sokołowska, Natalie Baudy Magda Fertacz, Martin Heckmanns, Magdalena Wleklik i Claus Martin.

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej