pl
A A A

Dla szkół

DUKATY DECJUSZA

Flagowym projektem edukacyjnym Instytutu Kultury Willa Decjusza jest program „Dukaty Decjusza”,  adresowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z województwa małopolskiego.
„Dukaty Decjusza” to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii, numizmatyce.Dukaty Decjusza

Nauka historii, a także poznawanie kultury i sztuki poprzez zabawę i niecodzienne, zaskakujące formy edukacyjne.
Flagowym projektem edukacyjnym Instytutu Kultury Willa Decjusza jest program „Dukaty Decjusza”,  adresowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z województwa małopolskiego.
„Dukaty Decjusza” to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii, numizmatyce.
Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza – od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej oraz samej epoce odrodzenia.

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, numizmatykę oraz przedstawią renesans i jego wybitnych przedstawicieli.

W programie jednorazowo może wziąć udział ok. 25 osób. Program warsztatów realizowany jest w godz. 16.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty, kolację i śniadanie oraz nocleg na materacach, we własnych śpiworach w salach pierwszego piętra Willi Decjusza.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Koszty transportu i ew. ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.

Koordynator projektu:
Grzegorz Morek,
tel. 12 425 36 38, 425 36 44

Zgłoszenia wraz z proponowanym terminem należy przesyłać na adres: willa@willadecjusza.pl

Zapraszamy do zgłaszania się do udziału w warsztatach w formie online "Dukaty Decjusza w sieci".
https://dukaty.willadecjusza.pl/

Regulamin Dukatów Decjusza

Dukaty Decjusza. Prezentacja dla uczniów

Prezentacje dla uczniów:
"Od pieniądza pierwotnego do elektronicznego - historia i rola pieniądza od starożytności po współczesność" "Decius i Copernicus - polityka monetarna Królestwa Polskiego okresu Renesansu"
"Euro! - polityka monetarna Polski i Unii Europejskiej"

Organizator

Finansowanie

Patroni medialni

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej