Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Zwiedzaj Willę Decjusza

Zapraszamy na zwiedzanie Willi z przewodnikiem i indywidualnie.
fotografia ulotki "Kolekcja muzealna w Willi Decjusza" na tle sali
Zapraszamy do zwiedzania Willi Decjusza z przewodnikiem i indywidualnie.

Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie z pewnością zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele. W Holu Głównym Willi Decjusza prezentowane są cztery grafiki Krzysztofa Skórczewskiego: Widok z okna” (1991), „Villa Decius” (2008), „Chińska brama” (2016) i „Nowe Imperium” (2021). Na I piętrze Willi prezentowane są obrazy krakowskiej artystki - Beaty Zuby. Ciekawostkę architektoniczną Willi stanowi loggia wyposażona w niezwykłej urody orientalne kafle, sprowadzone do Willi w XIX w. przez Marcelinę Czartoryską.

W maju zwiedzanie Willi Decjusza odbywa się w następujących terminach:
- w niedziele: 14 i 28 maja (Dzień Rodziny Krakowskiej) od godz. 11.00 do 18.00.

28 maja zapraszamy także na zwiedzanie z przewodnikiem.Ostatnie wejście odbywa się najpóźniej 45 minut przed zamknięciem.

Cennik biletów:
1)           Bilet normalny - 12 zł
2)           Bilet ulgowy - 10 zł
3)           Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + min. 2 dzieci do wieku 16 lat lub 1 osoba dorosła + min. 3 dzieci do 16 roku życia) - 30 zł

Bilety do nabycia w Willi Decjusza (płatność gotówką).


Informujemy, że w związku z przebudową ul. Królowej Jadwigi obowiązują następujące zmiany w organizacji ruchu:
– zamknięty zostanie odcinek od Robla do 28 Lipca 1943
– na odcinku od Jesionowej do 28 Lipca 1943 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy
– ruch jednokierunkowy na: ul. Na Błonie (od ul. Hamernia do ul. Zarzecze); ul. Borowego; ul. Pększyca-Grudzińskiego; ul. Wyrwy-Furgalskiego (w stronę ul. Królowej Jadwigi).

Dokładne zmiany w transporcie publicznym dotyczące ruchu w okolicy Willi Decjusza dostępne tu:
https://ztp.krakow.pl/transport-publiczny/komunikacja-miejska/komunikaty/387-2022?fbclid=IwAR27AoziBnOCus9IpBN2NmpE1I6ZqyQ7a4J0CtmBxsoDSY-zS7v9ceZdLNg
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej