pl
A A A

Warsztaty pisania tekstów piosenek o tematyce patriotycznej oraz śpiewu

- ruszyły zapisy. Zajęcia zakończą się wspólnym koncertem.
Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza do udziału w warsztatach pisania tekstów piosenek o tematyce patriotycznej oraz śpiewu. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone na podstawie materiałów amerykańskiej Berklee College of Music oraz portali zajmujących się pisaniem piosenek, m.in. The Songwriting Academy. Ich ideą jest zarówno podniesienie poziomu wiedzy uczestników na temat teorii, budowy, charakterystycznych cech czy też tematyki piosenek, jak i stymulowanie do tworzenia własnych tekstów i grupowej analizy materiału przygotowanego przez kursantów. W programie znajdą się m.in. ćwiczenia rytmiczne i ruchowe, gry oraz zabawy z piosenką, opracowywanie motywów muzycznych, melorecytacja i śpiew. Zajęcia służą wypracowaniu finałowego koncertu słowno-muzycznego, będącego wspólnym występem  wszystkich uczestników warsztatów. Koncert ma na celu uczczenie pamięci 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Efekty wspólnej pracy uczestników zostaną zaprezentowane w Willi Decjusza podczas wydarzeń otwartych dla publiczności w dniach 15 i 17 listopada 2019.

Projekt „Fotoplastikon 1919-2019” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.

 
Zajęcia poprowadzi Ewa Ryks - piosenkopisarka, kompozytorka muzyki teatralnej, pianistka. Wykształcona w Berklee College of Music, członkini Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN. Autorka musicalu „Still I Have a Dream”, bajki „Ojej”, ponad 100 piosenek autorskich oraz muzyki do tekstów polskich poetów. Nagrodzona Grand Prix za muzykę do tekstów Witkacego na festiwalu „Witkacy pod strzechy” w Słupsku. Producentka trzech spektakli z cyklu „Muzyka w Poezji – Poezja w Muzyce”. Prowadzi na Facebooku blog „Warsztaty pisania piosenek”, w którym przekazuje ważne informacje na ten temat.

Pierwsze zajęcia odbędą się 11 października, w piątek o godz. 10.00 (Sala Błękitna).

Serdecznie zapraszamy!

 

Miejsce: Willa Decjusza, Kraków
Termin: warsztaty rozpoczynają się 11 października 2019 (piątek) o godz. 10.00. Zajęcia będą odbywały się w piątki i środy od godz. 10.00 do 14.00
Opieka artystyczna: Ewa Ryks

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać przez formularz.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w projekcie jest nieodpłatny. Organizator zapewnia materiały, przygotowanie występu w ramach wydarzenia dla otwartej publiczności wraz z promocją.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej