pl
A A A

Warsztaty malarstwa miniatury

Wspólnie stworzymy interpretacje motywów orła w oparciu o wybrane wzory z różnych okresów malarstwa polskiego wraz z bogatą ornamentyką lat 20-tych.
Zapraszamy do udziału w warsztatach malarstwa miniatury, które odbędą się w dniach 14-17 października 2019. Ideą tej aktywności jest przekazanie wiedzy na temat historycznej techniki malarskiej, umożliwienie zdobycia nowych umiejętności oraz zachęcenie do przygotowania własnych ilustracji pod kierunkiem specjalisty. W ramach cyklu czterodniowych warsztatów uczestnicy wykonają prace o patriotycznej tematyce, obejmującej m.in. interpretacje motywów orła w oparciu o wybrane wzory z różnych okresów malarstwa polskiego wraz z bogatą ornamentyką lat 20-tych. Prace w technice miniatury, powstałe podczas warsztatów zaprezentowane zostaną na wystawie, która zostanie otwarta w Wili Decjusza w dniu 15 listopada 2019. Warsztaty służą równocześnie promocji oraz upowszechnieniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt „Fotoplastikon 1919-2019” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w projekcie jest nieodpłatny. Organizator zapewnia materiały (pędzle, pigmenty, oprawę pracy, itp.).


Projekt „Fotoplastikon 1919-2019” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.

 
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej