Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Warsztat pt. "Bezpieczeństwo obiektów zabytkowych"

Omówione zostaną podstawowe akty prawne dotyczące ochrony zabytków: Ustawa o ochronie przeciwpożarowej, Prawo budowlane, Ustawa o muzeach, Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz rozporządzenia wydane przez ministra właściwego do spraw kultury i dziedzictwa narodowego.
Zapisz się: https://forms.gle/BiQiaZ3SuKrfuNaR7

W imieniu Instytutu Kultury Willa Decjusza, Stowarzyszenia Willa Decjusza oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, członków partnerstwa w projekcie "Międzysektorowe wyzwania: specjalista ds. ochrony dóbr kultury na wypadek sytuacji kryzysowej i wojny - opracowanie programu studiów podyplomowych, dedykowanych pracownikom działającym na pograniczy dziedzin." – finansowanego w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021, Programu Edukacja zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów mających na celu podnoszenie wiedzy i kompetencji osób związanych z pracą na rzecz zabytków.

W ramach 10 różnych warsztatów zaprosimy do udziału w szkoleniu osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i nabyć praktyczne umiejętności m.in. w tematach takich jak: bezpieczeństwo obiektów zabytkowych, ochrona dóbr kultury w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego i konfliktów zbrojnych, przestępczość wobec dóbr kultury i związana z tym odpowiedzialność karna, CIMIC i inne służby mundurowe, oraz nowe technologie w ochronie dóbr kultury.

Podczas II z cyklu warsztatów pt. „Bezpieczeństwo obiektów zabytkowych”, który odbędzie się 29 kwietnia (tj. czwartek) o godz. 10:00 na platformie Zoom, omówione zostaną podstawowe akty prawne dotyczące ochrony zabytków: Ustawa o ochronie przeciwpożarowej, Prawo budowlane, Ustawa o muzeach, Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz rozporządzenia wydane przez ministra właściwego do spraw kultury i dziedzictwa narodowego. Dodatkowy akcent zostanie położony na zagadnienie współpracy właścicieli, zarządców i posiadaczy zabytków ze służbami ratowniczymi oraz kompetencje i zakres działania służb.

Do udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności: pracowników administracji samorządowej, państwowej oraz instytucji kultury, administratorów, zarządców obiektów zabytkowych, przedstawicieli instytucji kościelnych, architektów, studentów kierunków związanych z ww tematyką, służby mundurowe.

Realizacja: Platforma Zoom, 27 kwietnia (wtorek), godz. 10:00

Prowadzenie: dr Katarzyna Góralczyk, St. bryg. w st. spocz. mgr inż. poż. Krzysztof T. Kociołek, Robert Wojtas Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie

Czas trwania: 6h

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pomocą formularza z Platformą dialogu międzykulturowego lub p. Justyną Pawlik justyna.pawlik@willadecjusza.pl

Jak aplikować? Wystarczy wypełnić formularz: https://forms.gle/BiQiaZ3SuKrfuNaR7



--
Projekt „Międzysektorowe wyzwania: specjalista ds. ochrony dóbr kultury na wypadek sytuacji kryzysowej i wojny – opracowanie programu studiów podyplomowych, dedykowanych pracownikom działającym na pograniczu dziedzin” – korzysta z dofinansowania o wartości 183.000 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest opracowanie od podstaw nowego kierunku studiów podyplomowych.

Fundusze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) są wspólnie finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, których wkład oparty jest na ich PKB. Przypadające na lata 2014-2021 fundusze wynoszą 1,55 miliarda euro, a do priorytetowych obszarów działań w tym okresie zalicza się m.in: innowację, integrację społeczną, kulturę, dobra zarządzanie a także edukację i konkurencyjność.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej