pl
A A A

Festiwal Wielokulturowy - Nowi Krakowianie

Festiwal Wielokulturowy to spotkanie ludzi różnych narodowości, kultur i religii, mieszkających w Krakowie.
Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Internationaler Bund Polska jako operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie w partnerstwie z Instytutem Kultury Willa Decjusza, przy wsparciu finansowym Miasta i Otwartego Krakowa, zapraszają wszystkich Krakowian do wspólnego świętowania w ramach Festiwalu Wielokulturowego – Nowi Krakowianie 2021."

Kraków jako miejsce od lat otwarte na przybyszów z innych krajów, na nowe kultury i tradycje, budujące swój kulturalny potencjał w oparciu o dziedzictwo przyjezdnych jest najczęściej wybieranym przez obcokrajowców miastem do studiowania, a także pracy i życia.
Wiele zawdzięczamy obcokrajowcom, którzy zdecydowali się osiąść w Krakowie, aby tworzyć, pracować czy studiować. Sprowadzając się tutaj z innych stron świata, nowi mieszkańcy zaszczepiają elementy własnych kultur, wzbogacając tym samym lokalne relacje społeczne oraz inspirując i otwierając krakowian na nowe doświadczenia, kultury i tradycje. Kluczem do wykorzystania ogromnego potencjału, jaki stanowi obecność cudzoziemców jest twórcza współpraca polegająca na wzajemnym poznawaniu się, na integracji mieszkańców, środowisk twórczych i grup miejskich oraz na budowaniu wspólnej tożsamości – tożsamości mieszkańców Krakowa.

Festiwal rozpocznie się 23 września 2021 roku i potrwa do 3 października.

W ramach Festiwalu odbędą się spotkania, prelekcje, warsztaty kulinarne, językowe, muzyczne i taneczne, a także spacery tematyczne, konkursy i akcje społeczne, dzięki którym poszerzy się przestrzeń współpracy, otwartości i dialogu.

Wydarzenia realizowane z licznymi partnerami będą się odbywać w różnych punktach na terenie Krakowa.
Już wkrótce ogłosimy szczegółowy program festiwalu.

Zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia:
https://fb.me/e/4QWWP001x


W ramach Festiwalu już dziś zapraszamy Nowych Krakowian do udziału w konkursie "Scenariusze przyszłości:
https://willadecjusza.pl/aktualnosci/konkurs-scenariusze-przyszlosci


* W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w Polsce, wydarzenie zostanie zaadaptowane do formatów online lub hybrydowych.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej