Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

DOM|CZAS|ZMIANA

Spotkanie różnych języków i perspektyw
17 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Potockich w Krakowie (Rynek Główny 20) na dyskusję "DOM.CZAS.ZMIANA. Spotkanie różnych języków i perspektyw" z udziałem pisarzy i tłumaczy z Polski, Ukrainy i Niemiec. W spotkaniu udział wezmą: Natalka Śniadanko, Jacek Dehnel, Andreas Volk, a poprowadzi je Urszula Pieczek.

Wydarzenie prowadzone w trzech językach: PL, DE, UA oraz tłumaczone symultanicznie.

Spotkanie będzie także transmitowane na profilu FB Instytutu Kultury Willa Decjusza: https://www.facebook.com/Decjusz


Dyskusja towarzyszy publikacji specjalnego wydania "Radaru". Po blisko dziewięciu latach przerwy oddajemy w ręce czytelników wyjątkową trójjęzyczną (polsko-ukraińsko-niemiecką) publikację, która nawiązuje do czasopisma literackiego „Radar” wydawanego w latach 2010–2014. Na łamy nowego wydania zaprosiliśmy osoby, które tworzyły „Radar” przed laty: autorów i autorki, tłumaczy i tłumaczki, stypendystów i stypendystki Willi Decjusza – osoby, których świat zmienił się diametralnie w wyniku wybuchu wojny. Wychodzimy z założenia, że dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy wzajemnie się wysłuchać i zrozumieć słowa, które do siebie wypowiadamy. To pozwoli nam nauczyć się siebie nawzajem – w nowej rzeczywistości, którą nieustannie chcemy tworzyć.

Więcej o Radarze:
Organizatorzy:
Instytut Kultury Willa Decjusza
Stowarzyszenie Willa Decjusza

Partnerzy:
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kraków Miasto Literatury UNESCO
Pałac Potockich

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Działanie finansowane w ramach Funduszu Stabilizacyjnego na rzecz Kultury i Edukacji  Niemieckiego Federalnego Urzędu Spraw Zagranicznych oraz Goethe-Institut.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej