A A A

Aktualności i komunikaty

Premiera książki Kholoud Charaf na Festiwalu Miłosza

12.06.2019

8 czerwca w ramach Festiwalu Miłosza odbyło się w Starym Teatrze premierowe spotkanie z Kholoud Charaf, promujące jej książkę poetycką pt. Odwrócone niebo, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Niedziela u Decjusza „Miasto z historią”, 9 czerwca 2019

09.06.2019

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 na Niedzielę u Decjusza, doroczne wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego organizowane przez Instytut Kultury Willa Decjusza. Tegoroczna edycja odbędzie się pod wiodącym tytułem Miasto z historią, któremu poświęcone zostaną liczne zabawy edukacyjne. Odwiedzając wszystkie stanowiska o charakterze warsztatów, gier i konkursów, najmłodsi będą mogli zdobyć ciekawe informacje z różnych obszarów nawiązujących do głównego tematu oraz do historycznego charakteru miejsca.

15. Światowy Kongres Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) w Krakowie

02.06.2019

W Instytucie Kultury Willa Decjusza realizowany jest cykl spotkań dookoła dziedzictwa i zbliżającego się Kongresu. W czasie warsztatów pn. Ambasadorzy Kongresu OWHC wyłoniona została grupa wyjątkowych, zaangażowanych Krakowian – aktywnych i świadomych wagi dziedzictwa kulturowego miasta, jego tradycji i unikalności. To właśnie oni reprezentują społeczności miejskie na co dzień, kiedy turyści przyjeżdżają do Krakowa i poznają kulturę Małopolski i Krakowa. W czasie Kongresu, Ambasadorzy wezmą udział w spotkaniach oraz w samej inauguracji wydarzenia – 2 czerwca br. – w Pochodzie Tradycji i Pochodzie Miast OWHC.

Witamy stypendystów Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO

30.05.2019

Ruszyła wiosenna edycja Programu Rezydencjalnego KMLU, który Krakowskie Biuro Festiwalowe już trzeci rok realizuje we współpracy z Willą Decjusza.

Kholoud Charaf laureatką prestiżowej nagrody im. ibn Battuty

28.02.2019

Przebywająca obecnie w Krakowie na dwuletnim stypendium programu ICORN (International Cities of Refuge Network) syryjska pisarka Kholoud Charaf odebrała w Casablance prestiżową marokańską nagrodę im. Muhammada Ibn Battuty w dziedzinie reportażu.

Rezydencje literackie w Krakowie Mieście Literatury UNESCO

04.02.2019

Ruszył właśnie nabór do programu rezydencjalnego skierowanego do młodych pisarzy z Miast Literatury UNESCO z całego świata! Twórcy z 28 miast, między innymi Edynburga, Melbourne, Pragi czy Seattle mogą aplikować o pobyt w naszym mieście!

Odszedł Prezydent Miasta Schronienia

15.01.2019

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza.
Był dla Willi Decjusza ważnym partnerem i człowiekiem.

Instytut Kultury Willa Decjusza – nowa instytucja na mapie kulturalnej Krakowa

01.01.2019

Wraz z nowym rokiem w zabytkowym kompleksie pałacowym Willi Decjusza została powołana nowa miejska instytucja – Instytut Kultury Willa Decjusza, którego zadaniem będzie upowszechnianie, zachowanie oraz promocja dziedzictwa kulturowego. Instytut współpracuje z działającym w Willi od 1995 roku Stowarzyszeniem, co pozwoli obu organizacjom w naturalny sposób realizować kierunki polityki kulturalnej Miasta, nawiązując do dotychczasowego profilu tego miejsca.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej