pl
A A A

Aktualności i komunikaty

Villa Artis Online

12.06.2020

Cykl wydarzeń artystycznych w Willi Decjusza w wirtualnej odsłonie.

W salonie Villa Artis Online prezentujemy wybrane przez krakowskiego pianistę - Piotra Różańskiego dzieła fortepianowe, które korespondują z jego aktualnymi zainteresowaniami artystyczno-naukowymi. W programie koncertu zabrzmiały miniatury Franka Bridge’a, brytyjskiego kompozytora, altowiolisty oraz dyrygenta, m.in. londyńskiej opery Covent Garden Theatre, którego twórczość łączy w niezwykle atrakcyjny sposób tradycję z nowoczesnością. Był czołową postacią brytyjskiej kultury muzycznej przełomu XIX i XX wieku, wprowadzając w tajniki kompozycji nowe pokolenie znakomitych twórców, m.in. Benjamina Brittena.

Przetarg nr 2/2020

08.06.2020

„Dostosowanie  Willi Decjusza do wymogów przeciwpożarowych”. - wyniki postępowania

Art Piknik

02.06.2020

"Art Piknik w Willi Decjusza" to tygodniowe wydarzenie poświęcone prezentacji i przybliżeniu krakowianom kultury ukraińskiej.

28 lat zmiany zasad gry

02.06.2020

Rozmowa z Jeanem Pierrem Deru, specjalistą w dziedzinie zarządzania kulturą i tworzenia sieci.

Willowy Update

29.05.2020

Od dziś rozpoczynamy nasz nowy cykl „Willowy Update” czyli sprawdzamy, co w trawie piszczy, a dokładnie  – co słychać w Willi Decjusza.

W każdym miesiącu będziemy opowiadać o tym, nad czym pracujemy, co nas zajmuje, co planujmy pokazać i zaproponować krakowianom w najbliższym czasie. A nasz willowy przegląd wydarzeń będziemy budować wokół 3 słów: HASŁO MIESIĄCA, OSOBA, WYDARZENIE.

Villa Artis Online

11.05.2020

Cykl wydarzeń artystycznych w Willi Decjusza w wirtualnej odsłonie.

Cykl Villa Artis Online popularyzuje dziedzictwo sztuki europejskiej i polskiej w wirtualnej przestrzeni. Przedstawia sylwetki wybitnych krakowskich twórców o międzynarodowej renomie, a także artystów z innych krajów mieszkających i rozwijających swoją działalność w naszym mieście. Prezentuje wydarzenia artystyczne otoczone historią i walorami zabytkowej Willi Decjusza, dając równocześnie wykonawcom możliwość osobistych wypowiedzi, a odbiorcom przybliża wiedzę na temat różnych obszarów kultury.

Projekt SO CLOSE

08.05.2020

Rusza trzyletni projekt „SO-CLOSE czyli wzmocnienie więzi społecznych poprzez dzielenie się dziedzictwem kulturowym przymusowych migracji". Misją projektu jest przyczynianie się do spójności społecznej i walka z marginalizacją lub wykluczeniem uchodźców poprzez umożliwienie spotkań między podobnymi historiami życiowymi, poprzez zastosowanie innowacyjnych narzędzi cyfrowych i artystycznych. W oparciu o teorie dziedzictwa kulturowego, ukazujące podobieństwa między przeszłymi i obecnymi doświadczeniami, wsłuchując się w potrzeby grup docelowych oraz poprzez opracowanie metodologii współtworzenia narzędzi cyfrowych i produktów kultury, SO-CLOSE poprawi spójność społeczną i będzie promować wzajemne zrozumienie między uchodźcami i ich społecznościami lokalnymi.

Przetarg nr 1/2020 - unieważnienie postępowania

29.04.2020

„Dostosowanie  Willi Decjusza do wymogów przeciwpożarowych”.

Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO

24.04.2020

Villa Artis Online

17.04.2020

Cykl wydarzeń artystycznych w Willi Decjusza w wirtualnej odsłonie.


Cykl Villa Artis Online popularyzuje dziedzictwo sztuki europejskiej i polskiej w wirtualnej przestrzeni. Przedstawia sylwetki wybitnych krakowskich twórców o międzynarodowej renomie, a także artystów z innych krajów mieszkających i rozwijających swoją działalność w naszym mieście. Prezentuje wydarzenia artystyczne otoczone historią i walorami zabytkowej Willi Decjusza, dając równocześnie wykonawcom możliwość osobistych wypowiedzi, a odbiorcom przybliża wiedzę na temat różnych obszarów kultury. Pierwsza edycja cyklu Villa Artis Online poświęcona jest muzyce Fryderyka Chopina i nawiązuje do patriotycznego salonu, jaki organizowała w Willi Decjusza księżna Marcelina Czartoryska, uczennica kompozytora, która zdobyła europejską sławę jako niezwykle utalentowana i jedna z najznakomitszych interpretatorek jego utworów. 
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej